Egode silitamine ja poputamine kulutab aitaja energiat

Teadmanaine Helve saab aru inimeste püüdest endast hea mulje jätta, aga kui nõia juurde tullakse oma muredega, pole viisakusest abi, vaid tuleb tõele silma vaada­ta.

FOTO: Anne Matsi

“Tuleproov” andis selge teadmise, et elu on liiga lühike ja seda pole vaja kulutada võltsi viisakuse peale. Ja veel: elu ise pole eesmärk, vaid teekond, mida tuleb käia, pea püsti, selg sirge ja silmad-kõrvad lahti,” õpetab teadmanaine Helve.

Tellijale

Viimase “Eesti selgeltnägijate tuleproovi” telesaate finaali jõudnud nõid Helve on inimesi põhitööna aidanud viimased neli aastat. “Elu on viinud mind kõige erinevamatesse kohtadesse,” ütleb Helve, kes oma elust 20 aastat elas Pärnumaalgi, töötades viis aastat Pärnu Postimehe ajakirjanikuna.

See oli enne aastatuhande vahetust. Tollased kolleegid mäletavad Helve (toonase nimega Helve Huttunen, A. M.) sõbralikku olekut ja head huumorimeelt. Sedagi, et ühel päeval andis ta lahkumisavalduse ja läks kusagile metsa elama. Helve ütleb, et on pidanud igasuguseid ameteid: olnud ajakirjanik, lasteaednik, õpetaja, kunstnik, koristaja, muuseumitöötaja, juhtinud isegi nukuteatrit. Ja elanud mitmes paigas: Ida-Virumaal, Tartus, Pärnumaal ehk täpsemalt Sindis, see­järel Paides ja viimased kümme aastat Põltsamaal.

Tagasi üles