Heldur Paulson: Ettepanekud, millega “venitati” Pärnu linnavolikogu tööd

Pärnu uue linnavolikogu istungid on veninud pikale. Opositsiooni kuuluv ekrelane Heldur Paulson selgitab, et tegu pole olnud sihiliku venitamisega, vaid ajakuluga asjalikele ettepanekutele. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Esimene linna põhimääruse muutmise ette­panek oli, et volikogu saab määrata ainult järgmise koosseisu tööst osavõtu tasu ja hüvitised. See peaks olema enesestmõistetav. Ühelgi teisel töökohal ei saa määrata töötaja endale palka, mida makstakse maksumaksja rahast. Riigikogugi ei määra enda, vaid järgmise koosseisu palgad. Sama põhimõte peaks kehtima linnapea ja abilinnapeade palga ja hüvitiste puhul.

Tellijale Tellijale

Volikogu võiks seda otsustada umbes aasta või poolteist enne järgmisi valimisi. Siis oskavad volikogu liikmed juba hinnata inimeste töökoormust nendel kohtadel ja nii pikalt enne ei saaks see veel muutuda valimisvõitluse lubadusteks.

Teine ettepanek: volikogu kinnitab linnavalitsuse liikmed linnapea volituste ajaks. Ehk: kui linnapea astub tagasi, lõpeb automaatselt abilinnapeadegi tööleping ja neile ei pea maksma mingeid koondamise või vallandamise hüvitisi.

26.11.2021 27.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto