Pärnu Kalurile kuulunud laevast ilmub postmark
Vaadake artiklist marki ja kaasnevat esimese päeva postkaarti!

Mare margi ja ümbriku visand.

FOTO: Roman Matkiewicz.

Homme ilmub postmark, mis tähistab 50 aasta möödumist Eesti meremuuseumi uurimislaeva Mare ehitusest, mis alustas märja tööpõllu kündmist Pärnu kolhoosis Kalur.

Omaaegse kalatraaleri ja uurimislaeva Mare aastapäeva tähistava postmargiga kaasnevad esimese päeva ümbrik ja postkaart, mille on kujundanud meremuuseumi kunstnik Roman Matkiewicz.

„Margi ilmumine just nüüd on märgilise tähendusega, kuna Mare läheb sel kevadel vastu oma viimasele hooajale,“ selgitas muuseumi direktor Urmas Dresen.

„Sügisel leiab Mare koha muuseumilaevade hulgas kail ja jääb avatuks kõigile huvilistele," rääkis ta.

1968. aastal Nõukogude Liidus kalatraaleriks ehitatud mootorlaev Mare paigutub meremuuseumi näitusel „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918–2018” aastasse 1983, mil muuseum võttis aluse kasutusele uurimislaevana.

Uurimislaeva Mare taustal kapten Vello Mäss.

FOTO: Maksim Toome

Mare kapten on allveearheoloog Vello Mäss, kelle juhtimisel avastatud tuntumad laevavrakid on soomuslaev Russalka, reisilaev Vironia, ujuvmajakas ehk tulelaev Hiiumadal, jäämurdja Pjotr Veliki, mootorpurjekas Jaen Teär. Kokku on Mare töö tulemusel koostatud vrakiregistris üle 1000 uppunud laeva, lennuki, ajaloolise ankru ja eestlaetava suurtüki.

Tagasi üles
Back