Kohtusid kunagised Endla draamastuudio liikmed

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

L.Koidula nimelise draamateatri draamastuudio lavastus ”Doktor Noormanni kirjasõprade kokkutulek”.

FOTO: Erakogu

Pärnus kohtusid kunagise Lydia Koidula nimelise Pärnu draamateatri 1977.–1979. aastal tegutsenud draamastuudio liikmed.

„Toona tegutseti sisuliselt lavakoolina, kus õppetöö toimus viiel päeval nädalas 18–22. Teatri eesmärk oli siis ise koolitada endale noori näitlejaid,“ rääkis kooli toonane liige Roland Leesment, toonane draamastuudio liige ja praegune Endla teatri direktor. Taaskohtumisel vanas heas proovisaalis meenutati tema sõnutsi  aktiivset ja huvitavat õppeprotsessi, vaadeldi stuudio mõju isikliku arengu vaatenurgast ja võrreldi teatrimaastikku siis ja praegu. "Kohtumine oli väga huvitav ja emotsionaalne, mõtteid ja meenutusi jätkus tundideks. Kahjuks kõik, kelleni kohtumise info ulatus, ajalistel põhjustel kohale tulla ei saanud, aga loodetavasti õnnestub see järgmisel korral," ütles Leesment.

Kunagise Lydia Koidula nimelise draamateatri draamastuudio kohtumine Pärnu Endla teatris.

FOTO: Roland Leesment

Draamastuudio looja ja initsiaator oli Ingo Normet ja õppekava koosnes peamiselt näitlejaõppest ja seda toetavatest ainetest. Toimusid kohtumised tuntud kirjanike, kunstnike ja lavastajatega. "Õppetöö tulemusel sündis kaks lavastust: Dagmar Normeti „Jumpovaari“ ja Mati Undi „Doktor Noormanni kirjasõprade kokkutulek“. Mõlema etendused toimusid peale kodulava mujalgi Eestis,“ rääkis Leesment.

Kunagise Lydia Koidula nimelise draamateatri draamastuudio kohtumine Pärnu Endla teatris.

FOTO: Roland Leesment

Näitlejameisterlikkuse õpet andsid Linda Rummo, Aarne Üksküla ja Ingo Normet, hääleseadet juhendas Klaudia Taev, muusikaõpet Olev Sööt, muusikaajalugu Leo Normet, kultuuriajalugu Jaak Rähesoo, kunstiajalugu Ira Heinamaa, lavalist liikumist Aita Indrikson, vehklemist Peeter Kard.

Draamastuudio taaskohtumisel osalesid Ingo Normet, Kai Tabun, Ülle Tamm, Anu Heinsalu-Diževski, Juta Ild, Aire Koop, Sirje Kivaste, Jaan Kivaste, Viktor Kaarneem, Arne Järvesaar, Mart Tõnismäe ja Roland Leesment.

    Tagasi üles