L, 28.01.2023

Õpiabi – päästerõngas hätta jäänud noorukile

Karl Hütt
, reporter
Õpiabi – päästerõngas hätta jäänud noorukile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Möödunud aastal õpiabistamisteemalise ettevõtte loonud Riin Leas aitab koolinoortel ainest paremini aru saada, sest eraldi või väikses rühmas saab õpetaja paremini keskenduda konkreetsele lapsele.
Möödunud aastal õpiabistamisteemalise ettevõtte loonud Riin Leas aitab koolinoortel ainest paremini aru saada, sest eraldi või väikses rühmas saab õpetaja paremini keskenduda konkreetsele lapsele. Foto: Urmas Luik

Koolis võivad mõnes õppeaines jääda teemad arusaamatuks, peitugu põhjus puudumises või milleski muus. Lünkade täitmisega tuleks alustada, kuniks pole veel liiga hilja.

9. klassis õppiva poisi ema Eeva, kes palus anonüümsust, oli mures lapse matemaatika tulemuste pärast, aga ees ootas põhikooli lõpueksam. “Saan aru õpetajatest, sest nad ei saa kõigi lastega individuaalselt tegelda, eriti kui klassis on üle 20 lapse,” nentis ta. Lahendusena otsustasid nad ajalehekuulutuse peale helistada eraõpetajale. “Kuigi laps oli sellele vastu, sest ei tahtnud ennast rumalana tunda, jäi ta siiski nõusse.”

Abiõpetajaks osutus vanem naine, kes on 40 aastat õpetajana töötanud. “Neil tekkis kohe hea klapp, õpetaja selgitas ülesandeid eluliste näidete abil, et aidata paremini seoseid luua,” selgitas Eeva. Tema sõnade kohaselt käis poiss abiõpetaja juures kolme kuu vältel umbes kaks korda nädalas ja korraga poolteist tundi.

Märksõnad
Tagasi üles