Politsei ja vabatahtlikud otsisid lapse sünnipäevalt koju tõtanud ja seejärel kadunuks jäänud Ilenit Täiendatud kell 13.53! Kadunud naise õde: Ta ei ole sedasorti inimene, kes oleks kuskile pead tuulutama läinud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

30aastane Ilen.

FOTO: Lääne prefektuur

Pühapäeva õhtupoolikul Pärnus Lao tänavalt koduteed alustanud ja seejärel kadunuks jäänud Ileni leiti teisipäeval surnuna Jaansoni raja ääres asuvast metsatukast.

Politsei teatel ei olnud Ilenit pärast pühapäeva õhtut nähtud, ta polnud koju ega tööle jõudnud.

Ileni õde Ave Kallaste teadis rääkida, et õde oli Lao tänava mängutoas oma lapse sünnipäeval ja umbes 16.30 pidi käima ära kodus. Tagasi mängutuppa ta aga enam ei tulnud ja kodus teda ka ei olnud, kui laps ja elukaaslane sünnipäevalt jõudsid. Telefon oli siis juba väljas. “Kõik teadsid, et ta läheb koju, sinna ta aga ei jõudnud. Rohkem ei ole temaga kontakti saadud. Kõik sõbrad ja tuttavad on läbi helistatud. Täielik ummik on praegu,” sõnas murest murtud Kallaste täna ennelõunal.

Ileni teekond.

FOTO: Pärnu Postimees

Seda, et Ilen oleks kuskile pead tuulutama läinud, õde ei uskunud. “Ta lapsel oli täna esimese klassi lõpetamine. Ilen ei oleks sinna minemata jätnud. Ta ei ole sedasorti inimene,” lausus Kallaste.

Pärnu piirkonnapolitseinik Kätlin Luhaäär rääkis, et eilsest suhtles politsei Ileni lähedaste ja tuttavatega, kontrollis eri aadresse ja püüdis tema asukohta selgeks teha.

Politsei oli turvakaamerate salvestisi kontrollides kindlaks teinud, et Ilen ületas üleeile kell 16.38 Papiniidu silla, tulles Lao tänava poolt. Tema edasise liikumise kohta politseil infot polnud.

Ileni kodu asub Räämal Liblika tänaval. Teekond mängutoast koduni on pisut üle kolme kilomeetri pikk ja selle läbimine jalgsi võtaks aega üle 40 minuti.

Ileni asukoha kohta polnud politseile vihjeid laekunud. täna jätkas politsei naise otsinguid, kontrollides piirkonda koos vabatahtlikega. Politseil polnud alust arvata, et tema kadumine oleks seotud mõne kuriteoga.

SA Kadunud tegevjuht Aare Rüütel rääkis lõuna paiku, et nemad Ilenit ei otsi, sest nende poole pole veel keegi murega pöördunud. Rüütli sõnutsi olid nad aga valmis Ileni otsingutele kaasa aitama.

“Reageerimisaeg kõikjal Eestis on meil umbes tund,” sõnas Rüütel. Tema väitel nende organisatsiooni mõte ongi selles, et vabatahtlike abiga kadunud inimesi leida. “Aitame neid, kes on kadunud, ja lähedasi, kes on mures.” Ta rõhutas, et kui Ileni lähedane või tuttav nende poole pöördub, on nad valmis aitama. Isiklikult nende poole pöördumine on vajalik just selleks, et nad saaksid lähedastega esmase kontakti.

Ilen on 168 sentimeetrit pikk ja keskmise kehaehitusega. Tal on pikad tumepruunid juuksed ja sinakasrohelised silmad.

Viimati oli naisel seljas musta värvi jope, jalas sinised teksad, millel on ees ja külgedel punakas lilleline muster. Jalas võivad tal olla heledad tennised ja kaasas hele õlakott.

Politsei palub kõigil, kel on infot Ileni kohta, anda sellest teada lühinumbril 112 või telefonil 5323 1473.

Tagasi üles