Pärnumaalased tõusid Viru rallil neli korda poodiumile

Karel Tölp ja Martin Vihmann.
Karel Tölp ja Martin Vihmann. Foto: Erakogu

Nädalavahetusel toimus Eesti autoralli meistrivõistluste neljas etapp Lääne-Virumaa teedel, kus sõideti Viru ralli, kus Pärnumaaga seotud sõitjad saavutasid kolm esikohta ja ühe teise koha.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode klassis EMV5 võitsid hooaja teise kruusaralli Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type-R). Häädemeeste vallavanema ekipaaž edestas teiseks tulnuid 29,3 sekundiga.

Rahvusliku rühma EMV 7 klassis, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoritega autodega, võtsid pärnumaalased kaksikvõidu. Võitsid Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3), kellele kuulus EMV2 teine kohtki. Hooaja esimese klassivõidu saanud meeste edu teisena lõpetanud Mario Jürimäe - Martin Valteri (BMW M3) ees oli 49,7 sekundit.

Kaheveoliste klassi EMV8 hooaja neljanda etapi parimad olid Martin Saar - Karol Pert (VW Golf 2).

Egon Kaur ja Rasmus Vesiloo lõpetasid klassis EMV1 neljanda kohaga.