Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees

Viirelaiu saladuslik aare

3 min lugemist
Viirelaiult leiab hulga võrkkiikesid, kus lesides mõtteid mõlgutada. FOTO: Raido Keskküla

Ausalt öelda ei kujuta enne Viirelaiu poole teele asumist ette, mis meid ees ootab. Teame, et tegu on Muhumaa külje alla jääva laiuga, kuhu pääseb ainult paadiga. Muhumaast eraldab Viirelaidu 900meetrine veeriba ja mandrile sõidab sealt mootorpaadiga kümmekond minutit.

Tellijale Tellijale

Suuremat osa laiust valitsevad lambad. “Viirelaiu vabariik on 80 hektari suurune maa Ida-Euroopas,” kirjeldab Viirelaidu selle koduleht.

Jõuame kolleegiga kohale ühel Eestis nii tavalisel vahelduva pilvisusega suvisel hommiku­poolikul. Küüti pakub meile üks saare omanikest. Enne maabumist põikame läbi hüljeste pesitsuskohast. Me polnud neid loomi kunagi väljaspool loomaaeda näinud ja see kogemus on juba omaette väärt. Uudishimulikud loomakesed piiluvad meid veest, päid lainete alt välja poetades ja seejärel vette tagasi sulpsates. Julgemad hiilivad paadist vaid mõne meetri kaugusel.

Viirelaid üldse jätab aga omapäraselt koduse mulje. Meid saatev Priit Villemson tõdeb, et laiul puhkad argimuredest, mis mandrile ootama jäävad.

21.06.2018 26.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto