Vaprus oli rahvaliiga tiimiga hädas

Pärnu Vaprus.
Pärnu Vaprus. Foto: Mailiis Ollino

Jalgpalli karikavõistlustel oli Pärnu Vapruse jalgpallimeeskonnal tükk tegemist rahvaliigas mängiva NPM Silmetiga. Lõpuks õnnestus Vaprusel siiski võita 2:1.

Vaprad Karud rändasid 1/32-finaalis Sillamäele sealsele Kalevi kunstmuruväljakule, kus 48 pealtvaatajat nägid korralikku lahingut. Kui avapoolaeg lõppes 0:0 viigiga, hakkas teisel poolajal juhtuma: 50. minutil viis kodumeeskonna juhtima Anton Mašinistov.

75. minutil õnnestus Magnus Villotal seis viigistada. Kaks minutit enne normaalaja lõppu oli Vaprusel võimalik sotid selgeks teha, kui teeniti penalt. 11 meetri karistuslööki asus lööma Karl Anton Sõerde, kuid Tallinna Kalevist laenul ründaja ei suutnud palli võrku toimetada.

Matši lisaminutitel läks madinaks: 92. minutil andis kohtunik punase kaardi Silmeti mängijale Ruslan Ivanovile. Möödus kaks minutit, kui platsilt pidi lahkuma Sillamäe teinegi mängija Aleksandr Sokolov.

Viiendal üleminutil õnnestus suvepealinlastel lõpuks skoorida: värava sai kirja Enrico Veensalu. Hetk hiljem oli kolmandalgi Silmeti mängumehel platsilt minek, punase kaardi sai Kirill Ignatov.

Vaprus oli raskustes teist ringi järjest, sest 1/64-finaalis võideti JK Lood samuti kaotusseisust 2:1. Tookord sündis otsustav värav 85. minutil.

Järgmises voorus tuleb Pärnu tiimile vastaseks esiliiga B-tasandi valitseja Tallinna Legion, kes on üle poole aasta ainult võite tunnistanud.

Vapruse järgmine matš toimub pühapäeval, kui meistriliigas võõrustatakse Tartu Tammekat.