Vaprus naasis uute meeste ja viigiga

17aastane Ronaldo Tiismaa sai Premiumi liigas kirja kolmanda värava. Vapruses on temast löönud rohkem, kuus, vaid Tõnis Vihmoja. Foto: Gertrud Alatare

Jalgpalli MMi pärast Venemaal pandi kohalik Eesti meistriliiga üle kuu aja kestnud pausile. Nädala­vahetusel naasid kõik Maarjamaa vutitiimid murule, sealhulgas Pärnu Vaprus, kes madistas kodusel Ranna­staadionil 421 pealtvaataja ees Tartu Tammekaga.

Kodupubliku suureks rõõmuks asusid suvepealinlased matši juhtima 15. minutil, kui karistusalas tõmmati maha Ronaldo Tiismaa. Noor tipuründaja läks ise penaltit lööma ja realiseeris selle kindlalt. Poolajale mindi Vapruse 1:0 eduseisus.

Teisel poolajal suurenes külalismeeskonna pressing, kuid Pärnu viieliikmeline kaitseliin ja kogu meeskondki tegi pallita head kaitsetööd. Seda kuniks 84. minutini, kui Tammeka uus mees Henri Järvelaid lõi palli äärelt karistusalasse, kust Tristan Koskor selle peaga võrku koksas.