Rattaentusiastid väntavad erivajadustega inimeste heaks 1000 kilomeetrit

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Tahtejõu tuuril osalejad pühendavad igal aastal ühe nädalalõpu inimestele, kellele liikumine pole midagi enesesmõistetavat, ja väntavad oma võimete piiril, et neile uusi võimalusi kinkida.

FOTO: Tõnu Tunnel

Viiendat aastat võtavad heategevuslikul Tahtejõu tuuril osalejad ette üle 1000kilomeetrise retke ümber Eesti, et koguda annetusi puuetega inimestele erirataste hankimiseks.

Homme sõidavad ratturid Tallinnast Tartu, laupäeval Tartust läbi Pärnu Valgeranda ja pühapäeval Valgerannast Audru, Tõstamaa, Lihula ja Haapsalu kaudu tagasi pealinna,

Tuuri idee autori Priit Salumäe sõnutsi ulatab tänavune tuur abikäe aktiivsetele hoolekandeasutustele ja puuetega inimeste keskustele, kelle kliendid ja külastajad saavad tänu kolmerattalistele eriratastele võimaluse nautida rattarõõme ja teha oma igapäevaseid toimetusi vähema vaevaga.

„Paljud füüsilise puudega inimesed saavad kasutada ratast kui abivahendit, mis lihtsustab neil märgatavalt liikumist. Kuid ratas kingib neile ka võimaluse omal käel või pere ja sõprade seltsis aktiivselt liikuda ja värskes õhus rattasõitu nautida,“ rääkis Salumäe.

Annetuse abil ostetud jalgrattad lähevad neljale aktiivsele erivajadustega inimeste hoolekandeasutusele.

„Tahtejõu tuur aitab inimesi, kes soovivad olla jätkuvalt füüsiliselt ja sotsiaalselt aktiivsed vaatamata sellele, et nende liikumisvõime on piiratud. Meie rattaentusiastide seltskond teab, et iga päev rattasadulas tunde veeta on privileeg. Seepärast pühendamegi igal aastal ühe nädalalõpu inimestele, kellele liikumine ei ole midagi enesestmõistetavat, ja väntame oma võimete piiril, et neile uusi võimalusi kinkida,“ selgitas Salumäe.

Rattaostu fondi kantakse nii heategevuslikul rattatuuril osalenute osavõtutasu kui kõik tuuri veebilehe kaudu tehtud annetused. Esimest korda saab igaüks panustada erirataste hankimisse annetustelefoni kaudu: helistades numbritel 900 8001 ja 900 8002, saab annetada vastavalt kümme või 50 eurot.

Eelmisel aastal hangiti tuuri abil kogutud raha eest käsiratas Invictuse mängude mitmekordsele kuldmedalistile Janno Lepikule. Varem on käsiratas muretsetud Rauno Klausenile, vehklemisvarustus Narva ratastoolivehklejale Aleksei Štšeglovile ja teistele Floreti klubi liikmetele ning tugi- ja liikumisaparaat Haapsalu Viigi kooli talitlushäiretega õpilastele.

Tagasi üles