Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Via Baltica ja tuim ametnike keel

3 min lugemist
Alla kümnekilomeetrine jupp neljarealist Via Balticat ei vähenda maantee liiklustihedust, kuid keerab peapeale inimeste elukorralduse. FOTO: Urmas Luik

Via Baltica ehk põhimaantee number neli Tallinn–Pärnu–Ikla suvepealinnast 9,6 kilomeetri pikkuse lõigu lõunanaabrite suunas neljarealiseks ehitamise põhiprojekti kooskõlastuste ja arvamuste koondtabelit lugedes hooman ametnike tuima keelt. Seadustele viidates sõidab suurprojekt läbi koduhoovide ja tükeldab kinnistuid.

Tellijale

Peagi saab kümme aastat ajast, mil Pärnu maavalitsus nimetatud põhimaantee teemaplaneeringu algatas. Maavalitsusest ja -vanemast räägime minevikus ja elu areneb. Kaks korda ei saa samasse jõkke astuda, sest vesi ju voolab ja on pidevalt uus. Nii on alla kümne kilomeetri pikkuses Pärnust Uulu sillani liiklusohutuse nimel maksumaksja rahaga laiendatud ristmikke. Osaühing Pärnamäed on paigutanud sadu tuhandeid eurosid Reius riigimaantee ümberehitusse ja parkla rajamisse. Aga võtame järjekorras.

15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto