Sadama korvpallurid võitsid kodulinnast 400 kilomeetri kaugusel veenvalt

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

KTP Basket vs Pärnu.

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teenis Eesti-Läti ühisliigas kahe kaotuse kõrvale teise võidu, alistades võõral väljakul BK Liepaja 93:62.

Pärnakad alustasid koosseisus Mihkel Kirves, Tormi Niits, Saimon Sutt, Drew Urquhart ja Henri Wade-Chatman ehk peatreener Heiko Rannula saatis paar päeva tagasi tiimiga liitunud Wade-Chatmani, kes mullu pallis Hispaania esiliigas Valladolidis, kohe platsile. Välejalgne mängujuht läks juba esimesel rünnakul viskele, kuid ei tabanud, ent teine leegionär Urquhart aitas ründelauast palli korvi.

Sadam alustas suurepäraselt: nelja minuti järel juhiti 14:0 (!) ja kodumeeskonna peatreener pidi olukorra parandamiseks aja maha võtma. Pärnakad võitsid esimese perioodi 25:11. Eduseis võinuks veel suurem olla: esimesel veerandil visati kuus vabaviset mööda. Küll domineeriti lauavõitluses, mis võideti 18:6. Urquharti arvel oli kuue minutiga üheksa punkti.

Teisel perioodil pärnakate mäng enam nii ladusalt ei kulgenud kui esimesel. Küll püsis kahekohaline edu ja Sadam võitis poolaja 43:33. Urquharti kontole jäi 13 ja Wade-Chatmanile 11 punkti.

Sotid tehti selgeks kolmanda veerandajaga, mille Pärnu võitis 26:15 ja libises turvalisse 21punktilisse eduseisu (69:48). Viimane veerand ületati vastast taas (24:14) ja nii kirjutati tabelisse kindel võit.

Pärnu resultiivseim oli Urquhart, kes ligikaudu 17 minutiga viskas 20 silma. Sutt lisas 17 ja kõik punktid avapoolajal visanud Wade-Chatman 11. Kirvese arvele jäi kaheksa punkti ja 11 lauapalli. Kapten Rannar Raap jagas 11 minutiga kaheksa resultatiivset söötu.

Pärnu võitis lauavõitluse 55:22. Resultatiivseid sööte anti 21 vastaste viie vastu. Sadam tabas väljakult viskeid 55protsendiselt, lätlastel oli sama näitaja 31.

Sellega Sadama seiklused lõunanaabrite pool ei lõppenud, sest homme mängitakse võõral väljakul Läti Ülikooliga.