Galerii: Vanalinna koolis toimus päästepäev

Joosep Laik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänase päästepäeva puhul näitasid päästjad Pärnu Vanalinna põhikoolis õpilastele oma masinaid ja ohtude toas õpetasid, kuidas ruumi turvaliseks muuta.

“Päästepäev Vanalinna koolis toimub sellisel moel esimest korda ja on kokku pandud koostöös kooliga. Meile on oluline anda tule- ja veeohutusteadmisi edasi juba päris noorest east ja kui kool näitab initsiatiivi, on see ainult positiivne,” selgitas Pärnu päästepiirkonna pealik Andro Oviir.

Teemapäeva tegevus tugineb päästealale ja on ühest küljest põnev, teisalt õpetlik. Lastega mängitakse või räägitakse läbi kõik oluline, mis seotud vee- ja tuleohutusega.

“Näiteks saavad teise klassi lapsed astuda ohtude tuppa ja nad peavad sealt leidma kõik, mis tuleks ohutuks muuta, samuti antakse teadmised evakuatsioonist,” tutvustas Oviir.

Päästepäeval vaatavad vanemate klasside lapsed ohutusteemalisi filme, millest üks on Lääne päästekeskuse enda üles võetud ja mille osatäitjadki töötavad päästekeskuses.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles