Kontserdimajas kõlab ­klarnetimuusika

Pärnu linnaorkester teeb kummarduse klarnetimuusikale.

FOTO: promo

Homme teeb Pärnu linnaorkester kummarduse klarnetimuusikale. Pillil soleerib koosseisu klarnetirühma kontsertmeister ja rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri instrumentalist Edmunds Altmanis.

Kontserdil kõlab Aaron Coplandi ehedalt ameerikalik klarnetikontsert, mis Altmansi sõnutsi on üks õnnestunumaid klarnetile kui soolopillile kirjutatud teoseid. “Kahtlemata kuulub see teoste hulka, mille esitamisest noored interpreedid unistavad,” arvas ta. “Selle mängimine orkestri ees on ka minule suur katsumus, ent pakub suurt naudingut, andes võimaluse näidata pilli ilusat kõla ja mu tehnilist oskust.”

Samuti esitab linnaorkester Vene helilooja Igor Stravinski muusikat, Samuel Barberi keelpillipala “Adagiot” ja Alberto Ginastera eksootilisemat Ladina-Ameerika rütmilugu “Kontsertvariatsioonid”.

“Seekordne kava pärineb Ameerika mandrilt, mille muusikat kuuleb meil võrdlemisi harva. Sealne muusikalugu on olnud tohutult värvikirev: gospelist bluusi, džassi ja svingini, mille vahele jääb loomulikult akadeemilist sümfoonilist muusikat,” iseloomustas ettekandele tulevat loomingut dirigent Kaspar Mänd. 

Tagasi üles