Lindilane on seadnud eesmärgiks 300kilomeetrise koerarakendiretke

Polaarretk on Maiu Lünekundi pikaaegne unistus.

FOTO: Erakogu

Lindilt pärit Maiu Lünekund astub lähemale unistusele, mis viiks ta polaaralale, kogemaks lõputut ja valget lumevälja ning veetmaks aega pühendunud kelgukoertega. Nimelt on ta üks sadadest kandidaatidest, kel rahvahääletuse tulemusel võimalus osaleda Fjällräven Polari neljapäevasel koerarakendiretkel, sõites läbi Põhja-Rootsi ja -Norra 300 kilomeetrit.

„Olen kolm aastat Eestis matkamisega kätt harjutanud ja julgust on rohkem!“ kinnitas Lünekund, kes Eestis on läbinud sadu kilomeetreid, käe kõrval varjupaigast võetud koer Luna.

Vaid mõni aasta tagasi töötas 30aastane pärnakas tootmise planeerijana. Ühel päeval sai tal stressirohkest tööst küllalt ja ta hakkas elatist teenima matkamise, filmi ja joonistamisega.

Ta on südameasjaks võtnud Eesti looduse tutvustamise, mis ühtlasi on retke ja ettevõtmise üks eesmärke. YouTube'is on tal kanal Hiker in Estonia, kus ta tutvustab välismaalastele ja eestlastelegi kodumaa loodust.

Maiu Lünekund on Eesti matkaradadel läbinud sadu kilomeetreid, koer kõrval.

FOTO: Erakogu

Viimati, 2016. aastal pääses polaarmatkale pealinlane Hans Markus Antson. Vahepeal pole ükski eestlane valituks osutunud. Ent praegu on põhja- ja idapiirkonna (Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi) sadade kandidaatide seas esimene just Lünekund. Regioone on 15, retkele pääseb igast vaid üks.

„Reisi puhul kardan kõige enam külma, sest mul sõrmed ja varbad alati külmetavad. Kuid reisi pikkust ma ei karda. Minu pikim jalgsimatk on olnud 13 päeva ja seljakotist elamine on tuttav,“ rääkis Lünekund.

Hääletamine kestab 15. detsembrini. Polaarretk toimub aprillis.

Tagasi üles