Viljandis sisesõudmise pikkade distantside Eesti meistrivõistlustel krooniti meeste seas parimaks Allar Raja, kes edestas Sten-Erik Andersoni ja Andrei Jämsät. Pärnu klubidele tuli hulga medaleid teisteski klassides.

Vaid mõni päev tagasi Hispaaniast rattalaagrist naasnud olümpiapronks Raja kiitis organismi head aeroobset võimekust ja hindas 6000 meetri distantsil meistrikulla toonud tulemust (19 minutit ja kümme sekundit) ootuspäraseks.

"Olen sel aastaajal varemgi samasuguseid aegu sõitnud, mis tõestab, et minu ettevalmistus on kulgenud edukalt. Viibisin kümmekond päeva Gironas, kus peamiselt rattasadulas rassides kogunes 23 treeningtundi nädalas," rääkis Raja sõudeliidule. Ta lisas, et tavapärane rattatreening kestis kolmest ja poolest nelja tunnini ja selle aja jooksul läbis ta keskmiselt 110 kilomeetrit. Edaspidi plaanib Raja keskenduda jõusaalis treenimisele ja sõudemasinalgi on kandev roll.

Hõbemedali pälvis tugeva sõidu teinud Anderson (19.22,1) ja pronksi Jämsä (19.43,9).

Alla 23aastaste meeste vanuserühmas kuulus meistrikuld narvalasele Nikita Konstantinovile (19.46,9). Järgnesid Kristjan Lindsalu (Tallinna sõudeklubi, 19.58,1) ja Johann Poolak (Pärnu Kalev, 20.03).

Meeste kergekaalus võitis kulla Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi liige Karl August Ruusalepp (20.18,4). Narva sõudja Mikhail Kushteyn platseerus teiseks (20.51,3) ja Ander Koppel Pärnu Kalevist kolmandaks (20.53,1).

Tüdrukute A-vanuseklassi kuldmedali pälvis Pärnu Kalevi esindaja Kadri Vilbaste (23.08,9) Annabel Aroni (Pärnu sõudeklubi, 23.24,6) ja Liisa-Marie Lääne (Tallinna sõudeklubi, 23.47) ees.

Alla 23aastaste naiste meistriks krooniti pärnulanna Liisu Mitt (22.23,9). Järgnesid Grete Alttoa (Pärnu Kalev, 22.50,7) ja Kärolyn Mäesaar (Viljandi sõudeklubi, 22.58,7).

Tädrukute B-vanusegrupi ülekaalukalt parimaks osutus narvalanna Uljana Safonova (24.19,2). Hõbeda võitis Jane-Riin Nõmmsalu (Pärnu Kalev, 24.55,2) ja pronksmedali Doris Meinbek (Viljandi sõudeklubi, 25.15,5).

Üle 30aastaste naisveteranide vanusegrupis võitis meistritiitli Helen Tinkus (Pärnu Kalev, 23.35,3) ja üle 50aastastest Tatjana Jaanson (Pärnu sõudeklubi, 24.17,4).

C-klassi esindajad (13-14aastased) ja parasõudjad pingutasid 3000 meetri võistlusmaal. Tüdrukute C-grupis võitis kuldmedali Viljandi sõudja Gerli Endrekson (12.38,2). Järgnesid Kadi-Leen Peedimaa ja Mariann Must Pärnu Kalevist (aeg vastavalt 13.13,4 ja 13.16,8).

Parasõudmise eri kategooriates võitsid meistritiitli Ergo Mets (EVVÜ, 11.46,7), Agor Tettermann (Pärnu sõudeklubi, 12.51,2) ja Birgit Näppi (Pärnu sõudeklubi, 14.17).

Viljandi jõuproov oli sisesõudmise sarja esimene etapp. Järgmisena on kavas 15. detsembril suvepealinnas korraldatavad Pärnumaa meistrivõistlused.