Uued bussid tulevad seninägematu varustusega
Bussiliinide hanke maksumus osutus oodatust soodsamaks

  • Uuele bussiliiniveo hankele tehti kümme pakkumust
  • Pakkumustes lubatakse odavamat hinda ja kvaliteetsemat teenust

Linnalähiliinigrupile tegi parima pakkumuse AS Atko Bussiliinid. 2008. aastal juhtunu, kui firma sõlmitud leping lubas siinsetele liinidele lasta riigi vanimaid busse, enam aga korduda ei saa.

FOTO: Urmas Luik

Järgmised kümme aastat vuravad Pärnumaa teedel bussid, kus on astmeta sisenemisteed, korralikud konditsioneerid, nutiseadmete laadimiskohad ja juhtidele alkolukud. Seda saab järeldada nädala alguses Pärnumaa ühistranspordikeskuse (PÜTK) väljakuulutatud avaliku bussiliiniveo hanke tulemustest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolmeks osaks – põhja, lõuna ja linnalähiliinigrupiks – jagatud hankele anti tähtajaks üles kümme pakkumust ja igale osale esitas parima pakkumuse eri firma. Suurimale, põhja liinigrupile tegi PÜTKi juhataja Andrus Kärpuki selgituse kohaselt parima ­hinnapakkumuse AS Sebe. Lõuna liini­grupile aga AS MK Autobuss ja linnalähiliinidele AS Atko Bussiliinid.

Nelja aasta peale oli hanke eeldatav maksumus 22 miljonit eurot. Võitnud pakkumused jäid oodatust hinnatasemest natuke allagi. “Lõuna ja põhja liinigrupis oli 95 senti kilomeeter,” ütles Kärpuk parimate pakkumuste kilomeetrihinna. “Me olime prognoosinud natuke üle euro.”

Tagasi üles
Back