Mälestusvõistlused toovad kergejõustikuhalli puupüsti täis

  • Korraldaja sõnutsi on suuremat andmist oodata meeste kõrgushüppes, kus kohal on Eesti suvise kergejõustikuhooaja kaks paremat, Karl Lumi ja Kristjan Tafenau.
  • Naiste kõrgushüppes on kohal imelaps Tallinnast: vaid 14aastane Liisa-Maria Lusti, kes suvel ületas Pärnus 1.80, mis paigutas ta maailmas alla 18aastaste ehk neli aastat vanemate tüdrukute seas viiendaks.
  • Selle aasta mõõduvõtust edastatakse otsepiltigi, mida näeb Pärnu Postimehe digilehest.

Kui varasematel aastatel on võistluste korraldaja Romet Mihkels isegi spordisussid jalga pannud ja kõrgusi ületanud, jäävad tänavused põlveoperatsiooni tõttu vahele. Tunnustatud treener usub, et just meeste kõrgushüppest tuleb põnevaim mõõduvõtt.

FOTO: Urmas Luik

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Homme toimuvad Pärnu spordikooli kergejõustikuhallis 11. Karel Leetsari mälestusvõistlused. Kõrgetasemelisel mõõdu­võtul on oodata osalejarekordit.

Nime on kirja pannud 230 sportlast, kellest parimatele riputatakse kaela erikujundusega medalid. Varem on 200 atleedi piir ületatud vaid korra, 2016. aastal. Kui kohalikke koguneb mälestusvõistlustele alati hulgi, on tänavune mõõduvõtt eriline selle poolest, et väljastpoolt maakonda saabub suur hulk sportlasi.

“Tundub, et huvi on sel aastal päris suur. Tallinnast on pea 45 nime, Hiiumaalt ja Tartustki tullakse kohale. Lätistki on viis kuulitõukajat,” rääkis Pärnu spordikooli ja SK Altiuse treener ning võistluste korraldaja Romet Mihkels. “Põhjus, miks nii paljud siia tu­levad, peitub selles, et see on aasta ­viimane võistlus ja kaks päeva hiljem vahetavad paljud sportlased võistlusklassi. Kõik saavad jälje jätta ja rekordeid üritada.”

Mõõduvõtt, mille osalejate arv on aastatega neljakordistunud, on Eesti kergejõustikukalendris arvestataval kohal. Võisteldakse eri klasside 60 meetri jooksus, kuulitõukes, kaugus- ja kõrgushüppes.

Tagasi üles