Pildid: Pärnu haigla lähistel sattusid õnnetusse liinibuss ja veok
Lisatud bussisõitja kommentaar

Pärnus Niidu ja Oja tänava ristmikul sõitis täna ennelõunal liinibussile külje pealt sisse veoauto. Kiirabi viis haiglasse kontrolli veokijuhi ja ühe bussisõitjaist.

Esmastel andmetel sõitis veoauto, mis tuli Rääma tänava poolt, külje pealt sisse peateel liinibussile. Buss sõitis Oja tänavat pidi Ristiku tänava suunas. 

Bussis oli õnnetuse ajal ligemale 30 inimest. Kiirabi toimetas haiglasse kontrolli ühe bussisõitjatest ja veoauto juhi. 

“Seisin püsti. Nägin, et veok läheneb liiga suure hooga ja pidama ei saa. Olin kokkupõrkeks valmis, hoidsin tugevasti kinni,” rääkis 16aastane Alari, kes täna kella 11 ajal number 14 bussiga kooli sõitis. Järgmisel hetkel käinud pauk, lennanud klaasikillud ja Alari tõusnud mõni meeter eemale oma algsest seisukohast. 

Noormees märgib, et õnnetus võinuks talle lõppeda palju raskemate tagajärgedega. Nimelt olla ta kaalunud järgmises peatuses mahaminemist, kuid otsustas ümber ega läinud päris ukseauku seisma. “Vahest peab vedama ka,” sõnas ta. Alari oli üks kahest püstiseisjast, teine oli eakas naine, kelle kiirabi haiglasse viis. 

Enamik sõitjaid astus bussist pärast õnnetust Alari jutu järgi kohe maha, temagi läks kooli, kuid hiljem pöördus erakorralise meditsiini osakonda, et lasta oma pealtnäha korras seisundit siiski hinnata.

Veoauto roolis olnud 44aastase mehe sõnade kohaselt ei märganud ta stoppmärki, mis osaliselt oli lund täis sadanud.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Rein Jõgeva märkis, et nii veokijuht kui bussi juhtinud 54aastane mees olid kained ja sõidukitel olid all nõuetekohased rehvid.

"Tuletan kõigile meelde, et talvised teeolud eeldavad autojuhtidelt veel rohkem valvsust, et jääks aega ootamatuste korral reageerida. Oma sõiduvõtted ja -kiirus kohandage samuti ilmale vastavaks," toonitas Jõgeva.

Silmaga hinnates on bussi kahjud üpris suured. AS Sebe Pärnu osakonna juhataja Rein Laanemets ei soovinud kahjusumma üle spekuleerida, kuid avaldas, et remont läheb maksma kindlasti üle 10 000 euro.

Mullu detsembris juhtus avarii Oja ja Kirsi tänava ristmikul, milles samuti sai kannatada liinibuss number 14, mis siiani veel töökojas. Seega on ühelt tihedamini kasutatavalt liinilt maas kaks suurt, lõõtsaga bussi. “Peame kalkuleerima, kuidas hakkama saame, reservis pole meil ühtegi lõõtsbussi. Äärmisel juhul paneme kas või lühikese bussi sõitma, aga liini sõidame ikka ära,” kinnitas Laanemets.

Laanemets juhib tähelepanu, et Niidu ja Oja ristmik on Pärnus probleemne koht, kus sageli juhtub õnnetusi. “Kuna sealt sõidab buss tööpäevadel isegi iga kümne minuti tagant, on väga suur tõenäosus, et keegi seal ühel hetkel jälle pihta saab,” avaldas ta kartust. Laanemetsa hinnangul vajaks sealne stoppmärk paremini esiletoomist, näiteks helkurribade või vilkuvate tulukeste abil. 

Tagasi üles