Galerii: bussijaamas töötab valimisjaoskond esimest korda

Pärnu bussijaamas, kus seekord saavad valida kesklinna elanikud, pole varem olnud võimalik oma kodanikukohust täita.

Valimiskomisjoni liikmed, kes kohapeal sedeleid väljastasid ja neid enne kasti laskmist templiga kinnitasid, teatasid, et vaid vähesed inimesed on kurtnud võõrast tunnet, et valimisjaoskond nüüd seal asub.

Varem on kesklinna inimesed saanud kodanikukohust täita Vanalinna põhikoolis ja Pärnu Keskuses. Kella 14 ajal lookles hääletusruumi ukse juures isegi väike saba. 

Valimisjaoskonnaks on ümber kujundatud peauksest paremale jääv klaasseintega piiratud ala, kus tavapäraselt üleval näitused. 

Valimiskomisjoni liikmed täheldasid, et valimisaktiivsus on väga kõrge ja prognoosisid, et õhtuks kerkib see 60-70 protsendini.

Pärnakas Raul seadiski sammud esialgu harjumuspäraselt Pärnu Keskusse, aga tema kaasa Mari-Liis oli kursis, et seekord tuleb teise kohta minna.

Mari-Liis sõnas, et on alati valimas käinud ja just õigel päeval. E-hääletust ta ei usalda. Selge eelistus on tal olemas ja viimasel paaril korral on sama erakond tema hääle saanud. Südame peal on tal demokraatia edendamine ja Eesti kodaniku kaitse.

Raulgi märkis, et kodanike arvamus võiks  rohkem lugeda, kas või presidenti otse valides ja rahvahääletustel.

Tagasi üles