T, 6.12.2022

20aastane Pärnumaa Playback võib tänavu tulla viimast korda

Rääma kool lõpetab ürituse korraldamise
Joosep Laik
, reporter
20aastane Pärnumaa Playback võib tänavu tulla viimast korda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Laupäeval, 23. märtsil toimub Pärnu Strandi hotellis 20. staarijäljenduskonkurss Pärnumaa Playback, mis annab noortele võimaluse samastuda lemmikartistidega ja end laval kuulsa esinejana tunda. Kuid seekordne võistlus ähvardab jääda viimaseks.

“Meile tundub, et oleme staarijäljenduskonkurssi korraldanud väga palju aastaid, kokku vist juba 13. Selle aja kestel on meie korraldamisoskused, osalejate ja pealtvaatajate ootused ja tehniliste lahenduste nõudmised palju muutunud,” rääkis Rääma põhikooli juht Elmo Joa.

Esialgne eesmärk – korraldada äge üritus maakonna koolinoortele – on Joa sõnutsi muutunud. Sellele on lisandunud teine, koolile hulga olulisem eesmärk: anda suurüritust korraldavatele Rääma kooli õpilastele ettevõtlikkuse ja meeskonnatöö kogemus.

“Praegu toimub meie koolis ja osaleme koolist väljaspool väga paljudel ettevõtlikkusüritustel. Playback on selle kogemuse saamiseks meile liialt kulukas. Aastaid tagasi saime hakkama hulga väiksema eelarvega. Vahepeal võimalused avardusid, kuid neistki jääb vajaka,” selgitas Joa.

Praegu ei saa ega taha kool korralduse tasemele ja tehnilistele lahendustele lõivu maksma hakata. Näiteks mullune üritus Strandi saalis meenutas Joa sõnutsi pigem mõne rokkbändi kontserti nii helikvaliteedi kui ka valgusmöllu poolest ja seda tänu pikaajalisele koostööle Rivo Tettermanniga.

“Tahaksime korraldada midagi muud, vaja on vaid ägedat ideed, mis mõjuks uudsena,” põhjendas Joa.

Joa oli kindel, et järgmiseks aastaks suudab kool kindlasti välja pakkuda uue formaadi, mis annab õpilastele võimaluse praktiseerida ettevõtlikkust. “Võib-olla peame aasta pausi, kuid võime julgelt kinnitada, et Weekendit me korraldama ei hakka,” nentis ta.

Rääma kool on Joa sõnutsi alati valmis Pärnu linna või maakonna kooli, kes maakondliku playback'i korraldamise järgmiseks 15 aastaks enda õlule võtab, aitama oskusteabe, kogemuste ning koostööpartnerite ja sponsorite kontaktide jagamisega. “Ja seda kõike siiraima rõõmuga ja tasuta,” lõpetas ta.

Konkursile oodatakse osalema kõiki Pärnu linna ja maakonna õpilasi. Ka sellel aastal tuleb üritus Strandi Jurmala saalis.

Rääma kool korraldab koolinoorte seas populaarset üritust 13. korda.

Üritusele saab end registreerida 15. märtsi südaööni Pärnumaa Playbacki kodulehel.

Märksõnad
Tagasi üles