Urmas Hännile: “Eesmised helbitakse …”

Toompea lossis astus eile ametisse riigikogu XIV koosseis. Nad valisid riigikogu esimehe ja kaks aseesimeest ning kuulasid ära Jüri Ratase avalduse valitsuse tagasi astumisest.

FOTO: Liis Treimann

Hiljutistel riigikogu valimistel enim hääli kogunud ja lootusrikkalt tulevikku vaadanud Reformierakonnal on nina norgus: loodetud naasmist Stenbocki majja vähemasti esialgu ei tule.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

“Reformierakond võitis valimised ülekaalukalt, Keskerakond jäi teiseks,” kajastas Õhtulehe valimisblogi toimunut spordivõistlusena. Võttis olnu ­kokku kui mõõduvõtu, kus vastased madistasid matil või togisid teineteist ringis, et konkurendil selg prügiseks teha või saata ta ööbikuid kuulama.

Paraku pole riigikogu valimised spartakiaad, kus pjedestaalile tõusnud parimatele riputatakse kaela auraha. Samuti ei ole jutuks valimiste eesmärk selgitada sõnaosavaimad jutuveeretajad, ehkki antiikaja olümpiamängudel võistlesid poeedidki.

Demokraatia pidupäevaks tituleeritava ettevõtmise mõte on siiski muus: rahvas kui Eesti Vabariigis kõrgeima võimu kandja sõelub enda seast 101 kaaskodanikku, kellele usaldada järgmiseks neljaks aastaks seadusandlik võim.

Tagasi üles