Kolledži esindajad käisid Soomes oostöövisiidil

TÜ Pärnu kolledži esindajad käisid Soomes koostöövisiidil.

FOTO: TÜ Pärnu kolledž

Sellel nädalal tegid Tartu ülikooli (TÜ) Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa, heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise programmijuht Liis Juust ja spaamajanduse assistent Inna Bentsalo visiidi Soome suurimasse ja rahvusvahelisimasse rakenduskõrgkooli Haaga-Helia (Haaga-Helia University of Applied Sciences). Kohtumisel lepiti kokku edaspidi koostööd laiendada.

Liis Juustu sõnutsi toimub oluline osa õppetööst Haaga-Helias inglise keeles, sealhulgas bakalaureuseõppes, sest üha sagedamini on Soome ettevõtete rahvusvahelistumise tõttu ettevõtete töökeel inglise keel. Juust lisas, et Haaga-Helia on hea näide edukast koostööst nii Soome tippfirmade kui väikeettevõtetega. Viimasena mainitud kaasavad palju tudengeid. Igal aastal kasvab Haaga-Heliast välja umbes 50 idufirmat.

TÜ Pärnu kolledži esindajad käisid Soomes koostöövisiidil.

FOTO: TÜ Pärnu kolledž

Garri Raagmaa ütles, et Haaga-Helia profiil on küllaltki sarnane TÜ Pärnu kolledžis pakutavaga ja omavaheline koostöö on väldanud ennekõike õppejõudude ja tudengivahetusena juba ligemale 20 aastat. “Et nii TÜ Pärnu kolledžil kui Haaga-Helial on lähiajal kavas radikaalne õppekavade reform ja intensiivsem rahvusvahelistumine, on enam põhjust koostööd laiendada,” sõnas Raagmaa.

Tiheda külastusprogrammi raames tutvuti Haaga ja Pasila kampuses tosinkonna õppejõu vahendusel uusimate tehnoloogiatega, arutati rahvusvahelistumist ja õppekavade uuendamist.

Raagmaa lisas, et Pärnu kolledžil on soomlastelt õppida ennekõike ettevõtluskoostööd. 

TÜ Pärnu kolledži esindajad käisid Soomes koostöövisiidil.

FOTO: TÜ Pärnu kolledž

Haaga-Helias õpib 10 500 üliõpilast, kellest 1100 on välis- ja 600 vahetustudengid. Õppejõude on Haaga-Helias üle 600 ja rakenduskõrgharidust antakse ärijuhtimises, ITs, turunduses, meediatöös, turismi-, hotelli- ja spordijuhtimises.

Haaga-Helia asepresidendi Jouni Ahoneniga lepiti kokku peatse vastuvisiidi suhtes Pärnusse.

Tagasi üles