Silvia Paluoja: Süüdimatu tegevus maanteede ääres

Majaka küla juures Häädemeeste vallas ulatub prügilaam maanteeameti paigaldatud liiga väikeste prügimahutite tõttu juba eramaale. FOTO: Urmas Luik

Hommikul sordib asjalik vares Pärnu kunagise linnapea Oscar Brackmanni büsti lähedal pargis prügi, tuuseldab kastiavas ja loobib noka vahele kõlbmatu taara laiali. Vares on tark lind ja sellepärast on ta pilt jäätmekäitlusfirma Paikre logolgi. Pargikoristaja viibutab vaagu poole sõrme ja too kaob lähima põlispuu suunas. Paari minuti pärast on luud prahist üle käinud ja silmariivav sodi tööletõttaja silmist kadunud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paraku ei kao prügi silme alt igal pool nii kiiresti. Mis veel hullem: kahejalgsed sulgedeta isendid aitavad selle kuhjumisele kaasa. Üldjuhul siis, kui pole võimalust paber-, plast-, plekk- või mis iganes taarat sortida või prügikasti suruda. Üks selliseid hämmastavaid näiteid ei jää riigi lõunapiirist kaugele, vaid kümmekond kilomeetrit Ikla kantiinist siia- või Häädemeeste teeristi tanklast sinnapoole. Mõlemas on prügikonteinerid ja euroopalikud WCd, aga Majaka küla teeveer, põllumaa ja metsaalune, kraav ja selle võsastunud perv näevad välja nii, et enne sinna sattumist võtke vähemalt palderjani.

13.04.2019 17.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto