Pärnu Sadama korvpallimeeskond alistas täna Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseerias kolmandat korda Rapla Avis Utilitase ja jõudis poolfinaali, kus tuleb vastamisi minna riigi esiklubi BC Kalev/Cramoga.

Ehkki Rapla sai tänaseks matšiks tagasi vigastuspausilt naasnud tähtmängija Dominique Hawkinsi, alustasid suvepealinlased tähtsat lahingut suurepäraselt, minnes nelja minutiga 13:5 juhtima. Publik elas maruliselt kaasa, sest Pärnu spordihalli oli kogunenud tõesti palju rahvast, ja avaveerand võideti 28:21.

Teisel perioodil kärises pärnakate edu kümne punktini, mis kaasaelajatele mõistagi meeldis. Vägevalt võidelnud Mihkel Kirvese 16 punkti toel võideti poolaeg 47:40.

Mullu pronksiseerias pärnakaid võitnud Raplat tabas teise poolaja alguses valus löök, kui põlvele tegi liiga üks nende liidritest Indrek Kajupank, kes ühel jalal hüppas riietusruumi ja platsile enam ei naasnudki. Kirvese 20. punkt perioodi keskel tõi taas tabloole Pärnu kahekohalise edu (57:46). Enne otsustava veerandaja algust hoidsid Heiko Rannula hoolealused medalimängude kohast kümne küünega kinni: 68:57.

Kui eelmises lahingus võõral väljakul olid meie mehed poolfinaalist kümne minuti kaugusel, ent mängisid 15punktise edu maha, siis täna viis Demetre Riversi kolmene perioodi alguses 16ga ette (75:59). Võidust veel rääkida ei saanud, sest kindlasti oli suvepealinlastel meeles teisipäevane šokk-kaotus.

Kolm minutit enne matši lõppu oli suvepealinlastel nägu juba naerul, sest juhiti 20 silmaga. Rapla hooaja viimane mäng lõppes Pärnu 88:76 võiduga.

Pärnakad jõudsid kolmandat aastat järjest medalimängudele! Nüüd loodame, et esimest korda saadaks auraha kaela.

Kirves kogus üleplatsimehena 26 punkti. Henri Wade-Chatman ja Justin Alston lisasid 12. Rapla resultatiivseim oli 19 silmaga Brian Williams.

Poolfinaalseeria BC Kalev/Cramo vastu läheb lahti reedel, kui esmalt mängivad pärnakad võõral väljakul.