Galerii: auto summutist lennanud säde süütas 17 hektarit heinamaad
Täiendatud kell 17.15

Täna kella 14.45 paiku tuli häirekeskusele teade maastikutulekahjust Tori vallas Nurme külas.

Esialgsetel andmetel sai põleng alguse autoga heinamaal sõitmisest. “Nii kuiv on lihtsalt,” märkis Lääne päästekeskuse pressiesindaja Maris Moorits. Lisades, et ilmselt süttis kulu auto summutist lennanud sädeme tõttu. Tuli levis kiiresti 17 hektarile. 

Ohtu sattusid kolm ümberkaudset majapidamist, mida päästjad esmajoones kaitsma asusid. Tuli liikus ühe maja taguse kõrge kuusehekini ja süütas selle.

Põlengualasse jäid elamud, mida päästjad esmajoones kaitsma asusid.

FOTO: Erakogu

Väljakutsele reageeriti suurte jõududega: tuld käisid kustutamas Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Tõstamaa ning Vändra kutselised komandod ning Are ja Sindi vabatahtlikud päästjad.

Tulekahju saadi kontolli alla kell 16.49, pärast mida jätkasid päästjad järelkustutuse ja tulepesade otsimisega.

Kogu Lääne regioonis valitseb äärmiselt suur tuleoht. Loodus on väga kuiv. “Inimesed peavad olema tähelepanelikumad igasugust tuld tehes. Samuti tuleb mõelda, missugust kahju võib teha suitsukoni autoaknast välja viskamine või grilliseadme kasutamine. Kuid peale selle on mõistlik vältida mootorsõidukiga looduses sõitmist, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja ATVga ei tohiks sõita turbasel pinnal või heinamaal,” toonitas Moorits.

Tagasi üles