Vabakooli pere lavastas muusikali ühiskonna lõhestumisest

Täna etendus Endla teatris Pärnu vabakooli muusikal "Kõige-kõige", kus lõid kaasa kõik 143 kooli õpilast ja õpetajat.

"Muusikal keskendus lõhestumisele Eesti ühiskonnas," tutvustas vabakooli projektijuht Eha Ristimets. Lavastus oli kokku pandud kui interaktiivne tele-show, mida külalistena väisasid meie kaasaegsed rahvuskaaslased, keda polnud olekust just keeruline ära tunda: rahajõmmid, poliitikud, esoteerikud, moegurud.

Saatekülalised meenutasid publikule üht või teist mütoloogilist tegelast, luues sel moel metafoorse silla kauge mineviku ja tänapäeva vahel. 

Muusikali läbivad teemad olid Eesti looduse seisund, segane poliitiline olukord ja nõrgemaid hätta jättev sotsiaalsüsteem. Etenduse käigus otsiti vastust küsimusele, kas Eesti on hea paik vabaks eneseteostuseks ja oma unistuste elu rajamiseks.

Oktoobri lõpus kirjutasid 8.-9. klassi õpilased õpetajate Ott Kiluski ja Stephane Ducauquy juhendamisel valmis muusikali stsenaariumi tooriku. Muusika ja tantsud sündisid õpetajate Lili Välimäe, Kait Kallalu, Juta Ildi, Pille Avametsa ja Galina Muižnieksi juhendamisel. Pealavastaja oli Juta Ild.

"Koolimuusikali lavastamine igal kevadel on vabakooli üks vanimatest traditsioonidest, mis kooli võimsalt ühes rütmis hingama paneb," rääkis projektijuht. Sel kevadel etendus 14. koolimuusikal.

Tagasi üles