Purjetamisliiga avati regatiga Pärnu jõel

Konkurentsitihe regatt Pärnu jõe lühirajal pakkus võistlejatele ohtralt teravaid elamusi. Foto: Piret Salmistu

Nädalavahetusel seilas Eesti purjetamisliiga võistlussarja esimesel etapil Pärnu jõel BlueSail 24 klassi kiiljahtidel kümme võistkonda. 13 sõidu kokkuvõttes teenis esimese auhinna Kalevi jahtklubi tiim Tallinnast Helen Paisi juhtimisel, teiseks tuli Juss Ojala meeskond Hiiumaa klubist Dago ja kolmanda poodiumikoha hõivas Saaremaa merispordiseltsi paatkond eesotsas Aksel Arturiga.

Pärnu purjespordikooli nelik Rasmus Maalinn (roolimees), Markus Kostabi, Karsten Holter ja Hendrik Holtsmann pidi kodujõel leppima viienda kohaga.

Mullu käivitunud purjetamisliiga on võistlussari, kus osalevad meeskonnad ei pea paadi soetamise pärast muretsema, kuna kogu varustus on korraldajalt. Et kõigil meeskondadel oleksid võrdsed võimalused, vahetatakse võistlussõitude vahel paate. 2018. aastal võitis viie tiimi konkurentsis esikoha Pärnu jahtklubi esindanud Katariina II eesotsas Karl-Hannes Taguga.

Sarja järgmised etapid purjetatakse juuli esimesel ja septembri viimasel nädalavahetusel Tallinnas Kakumäe sadama akvatooriumil. Hooaja parim võistkond pääseb Eestit esindama 2020. aasta maailma liigapurjetamise finaalvõistlusele Uus-Meremaal.