Sisukord
Kultuur
Postimees

Tudengid avavad tühjas majas klaasinäituse

1 min lugemist
Pildil osa EKA klaasikunstitudengi Hevel Sarve teosest. FOTO: Erakogu

Eesti kunstiakadeemia klaasikunsti kuus kolmanda kursuse tudengit sõidavad sel nädalal Pärnusse ja panevad homme õhtul tühjalt seisvasse majja A. H. Tammsaare puiestee 10 neljaks tunniks üles lõputööde näituse “Heinsaar Tammsaare puiesteel”.

Näitusel osalevad Salome Laev, Kristiina Väljamäe, Silja Raantse, Ksenia Beljajeva, Hevel Sarv ja Maris Maasikas-Korts ning neid juhendasid Kristiina Uslar ja Andra Jõgis.

Hoone avatakse külalistele üheks õhtuks, mille jooksul näeb kunsti ja kirjanduse sümbioosi skvottimas suvituspealinna unustatud soppides. Klaasikunsti vahendusel proovisid tudengid edasi anda neid küsimusi ja mõttekohti, mis tekkisid neis kirjanik Mehis Heinsaare loominguga semestri jooksul tutvudes.

Teosed küsivad: “Kas me teame, millest ja kui valjult linnud novellides laulavad, mida rebased luuleridade vahele peidavad ja milline on kirjanduslike lillede lõhn?”

Omapärase näituspaiga peale sattusid nad osalt ­tänu sellele, et Maasikas-Korts on pärnakas nagu juhendaja Jõgiski.

Heinsaare lühijuttudes on kirjeldatud sarnaseid kõrgete lagedega vanu ruume, seega sobib maja miljöö klaasikunstiteostega hästi kokku.

Klaasikunstiteoseid pääsevad huvilised majja vaatama kella 17st.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto