parnu

Kalev Vilgats: Valik paneb mõtlema

Küsitlused näitavad, et Marina Kaljurand on populaarseim kandidaat Euroopa Parlamenti. Intervjuus Pärnu Postimehele ütles ta, et usub ainult neid numbreid, mis selguvad esmaspäeva esimesteks minutiteks. FOTO: Konstantin Sednev

Täna-homme on veel võimalik Euroopa Parlamendi valimistel elektroonne hääletamine ja samal ajal toimub eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades. Kes varem või arvuti abil valimist ei kasuta, neil on võimalik seada 26. mail sammud valimisjaoskonda. Postimehe küsitlusest selgus, et vaid 15 protsenti valimistel osalejaid teeb oma otsuse valimispäeval oma jaoskonnas, 58 protsenti e-hääletab, üheksa protsenti eelhääletab ja 19 protsenti ei lähegi valima. Tegelikult peaks minema, sest gallupite loodud pilt võimalikust lõpptulemusest on üsna segane.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jälgisin reedel ligemale tunnikese Äripäeva juhtimiskonverentsil Euroopa Parlamenti kandideerijate debatti, millel räägitust põhilise püüdsin edasi anda laupäevases Pärnu Postimehes. Siis tabasin end mõttelt, et oleksime võinud ise ühe erakondade esindajate debati korraldada.

Debatil selgub see, mis kunagi ei tüki esile kandidaate intervjueerimisel: nende võimekus eri teemasid hallata. Intervjuud, mis on Pärnu Postimehes viimasel paaril kuul ilmunud, on iseenesest loetavad, aga kandidaatide tegelik haare ilmneb sageli just väitlusel.

18.05.2019 22.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto