Noored purjetajad alustasid medalijahti

Angeliina Maria Isabel Õunap seilas Saaremaa regatil tüdrukute teise auhinna vääriliselt. Foto: Pärnu jahtklubi

Noorpurjetajate Eesti lahtiste meistrivõistluste esimesel etapil Saaremaal seilas 138 sportlast, kes selgitasid paremuse kolmes paadiklassis.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis oli kümne sõidu kokkuvõttes parim lõunanaaber Emils Amsils, võitjale järgnesid kaasmaalane Ricard Mucins ja Mia Marin Lilienthal Kalevi jahtklubist. Üldarvestuses neljanda koha saanud Pärnu purjetaja Angeliina Maria Isabel Õunapile kuulus õrnema soo teine auhind. Mullune Eesti meister Andrias Sepp lõpetas Saaremaa võistluse kuuendana. Pert Salundi oli 11. ja Laura Marii Taggu 20. Alla 12aastaste seas teiseks tulnud Martin Rahnel sai 76 konkurendi seas 22. koha, Angus Aarna Ant oli 23., Kardo Remi Kaar 30., Emma Mia Kaar 34., Erico Tent 37., Daniel Johan Andres Ōunap 38. ja Kevin Aus 53.

Klassis Zoom8 maitses võidurõõmu Tallinna kalevlane Tristan Šaraškin. Lisbeth Taggu saavutas Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilastest parimana viienda koha ja kuues oli Karel Ratnik. Laser 4,7 klassis oli parim pealinna piiga Liis Annus. Meie noortest sai Kaur Oskar Volt 25., Kirill Semenov 31. ja Liise Väliste 32. koha.

Eesti meistrivõistluste järgmine etapp purjetatakse kahe nädala pärast Pärnu lahel.