Pärnu maakohut väisasid Helsingi ringkonnakohtunikud

Pildil Pärnu maakohtu esimees Rubo Kikerpill ja Helsingi ringkonnakohtu kohtunik Petteri Plosila.

FOTO: Erakogu

Euroopa õigusalase koolituse võrgustiku loodud programmi raames külastasid Pärnu maakohut Helsingi ringkonnakohtunikud.

Programmi eesmärk on tutvuda digilahendustega Eesti kohtusüsteemis, vahetada juriidilisi teadmisi ja praktikat mõlema riigi tsiviil- ja kriminaalkohtumenetluses ning tutvuda ohvriabi- ja tugiisikusüsteemiga Eestis.

„Soomega on Pärnu maakohtul õigusabitaotlusi täitmiseks ja edastamiseks pea iga nädal, seetõttu oli tore lõpuks kohtuda sealsete kolleegidega silmast silma ja arutada veel tõhusamaid viise menetlusi kiirendada,“ kommenteeris kohtumist Pärnu maakohtunik Indrek Nummert.

Helsingi ringkonnakohtunik Petteri Plosila sõnas, et statistiline ülevaade menetluses kohtuasjadest ja menetlustähtaegadest on Eestis palju täpsem, mis võiks olla eeskujuks teistelegi Euroopa Liidu liikmesriikidele. “Nimelt aitab täpsem statistika võrrelda  kohtunike töökoormust,” märkis ta.

Nii Pärnu kui ka Helsingi kohtunikud leidsid, et tänapäeval ei ole küsimus ammu enam teadmistepuuduses, kuidas ELi õigusakte kohtutöös rakendada, vaid selles, kuidas seda tõhusamalt ja targemalt teha, hoides kokku kohtukulusid ja menetlusaega. Eriti olukorras, kus kahe riigi vahel käib nii tihe õiguskoostöö.

11.–15. juunini vältaval kohtumisel tutvuvad välismaalased peale Pärnu maakohtu ja Pärnu ohvriabi osakonna Harju maakohtu uue maja ning Põhja ringkonnaprokuratuuriga.

Tagasi üles