Pärnu noored esindavad Prantsusmaa EMil Eestit

Mullu Zoom8 klassis maailmameistri tiitli võitnud Angeliina Maria Isabel Õunap hakkab Prantsusmaal Optimist-klassi Vana Maailma medalit jahtima.

FOTO: Pärnu jahtklubi

Täna Lääne-Prantsusmaal Crozoni väikelinnas algavatel kuni 16aastaste Optimist-klassi Euroopa meistrivõistlustel hakkab medaleid jahtima üle 400 sportlase ja esindatud on 53 riiki.

Eesti lipu all seilab tiitlivõistlustel neli Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilast: poiste konkurentsis lähevad võistlustulle Andrias Sepp, Pert Salundi ja Karel Ratnik ning piigade regatil kaitseb Eesti au Angeliina Maria Isabel Õunap.

„Angeliina purjetab Prantsusmaal oma võistlusvarustusega, poisid aga kohapeal renditud paatidega,“ rääkis EMil meie noori juhendav Elise Umb. „Optimist-klassi tiitlivõistluste reglement näeb ette, et samad sportlased ei saa võistelda nii EMil kui MMil. Eesti jahtklubide liidu treenerite nõukogu oli seda meelt, et Prantsumaa EMil võiks Eestit esindada eelmise hooaja edetabelis kõrgeid kohti saanud pärnakad ja MM-regatile pääsevad teiste klubide roolimehed. Hea uudis on see, et praeguste kavade kohaselt korraldab 2020. aasta Optimist-klassi MMi Eesti jahtklubide liit.“

Tagasi üles