RMK uus rakendus lihtsustab looduses liikumist

FOTO: Kristjan Kaljund

Juuni lõpust avaneb on loodushuvilistel võimalus alla laadida riigimetsa majandamise keskuse (RMK) uus mobiilirakendus, mille abil saavad looduses liikujad asjakohast infot lähimate matkaradade, telkimis- ja lõkkekohtade ning muude külastusobjektide kohta.

RMK loodusteabe teemajuhi Kaidi Jõesalu sõnutsi on rakendus loodud

looduses liikujate vajadustele mõeldes. “RMK on Eestis peamine tähistatud matkaradade looja ja seepärast on meie kohustus tagada inimestele matkainfo lihtne kättesaadavus. Kuna tänapäeva maailm on liikunud arvutitest mobiili, oli aeg RMK-l olla kohal seal, kus on inimene – mobiilis,” selgitas Jõesalu äpi loomise tagamaid.

Olulise aspektina tõi Jõesalu esile kasutajamugavuse. “Kui Eestis puhkamine tehakse inimesele lihtsamaks, siis ehk valitakse teinekord lennureisi asemel hoopis kohalike puhkamispaikadega tutvumine. See omakorda säästab keskkonda,” avaldas ta lootust.

Rakendusest leiab RMK matkatee ja -radade rajajooned, kõigi külastusobjektide asukoha, kohalesõitmise juhised, varustatuse ja fotod. Samuti võimaldab rakendus kasutaja asukoha positsioneerimise kaudu leida inimesele kõige lähemad objektid.

Olemas on võimalus otsida RMK objekte kindlate piirkondade kaupa. Boonus on rakenduse aluskaardina kasutatav maa-ameti kaart, mille abil leiab loodusest üles kõige pisemadki teed ja rajad.

Rakendust “RMK Loodusega koos” saab kasutada eesti, vene ja inglise keeles nii iOS- kui Android-tarkvaral töötavates seadmetes ning selle töötas välja ettevõte CGI Eesti.

Tagasi üles