Pärnakas aitas noorte EMil püstitada rahvusrekordi, ent sai vigastada

Henri Sai
Henri Sai Foto: EKJL

4x100 meetri jooksu teatemeeskond püstitas Rootsis U20 Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustel oma vanuseklassi Eesti rekordi.

Suvepealinlastest kuulus kvartetti Henri Sai. Peale tema andsid jalgadele valu Lukas Lessel, Robin Sapar ja Ken-Mark Minkovski, kes esimeses poolfinaalis läbisid staadioniringi 40,56ga.

Eesti rekord andis Saksamaa (39,86), Suurbritannia (39,92) ja Rootsi (40,45) järel neljanda koha.

Finaaljooks eestlastel ebaõnnestus ja finišisse jõuti 49,44ga, sest viimast vahetust jooksnud Sai vigastas jalga. Kuna Suurbritannia diskvalifitseeriti, tähendas see seitsmendat kohta. Euroopa meistriks krooniti Saksamaa (39,79), järgnesid Itaalia (39,89) ja Holland (40,28).

Sai võistles ka 100 ja 200 meetri sprindis: staadionisirge läbis ta 10.59ga ja saavutas 12. koha. 200 meetri jooksus tuli aga kümnendaks (21,39).