Eesti kuulitõukerekord oleks massidel peaaegu nägemata jäänud

  • Väärib mainimist, et Galeta teeb sporti töö kõrvalt.
  • Galeta treener on Vesteinn Hafsteinsson, kes jagas pikalt näpunäiteid Gerd Kanterilegi. “Ta on väga hea psühholoog ja motivaator,” kõneles kuulitõukaja. “Koostöö sujub: olen teinud täpselt nii, nagu ta on öelnud.”
  • Pärnu mõõduvõtul peakohtuniku rolli täitnud ja Galeta tipptulemust lähedalt näinud Priit Neeme rõõmustas, et pealtvaatajaid, kes rekordit nägid, oli palju. Aga palju ei puudunud, et massidel oleks see nägemata jäänud.

Pealtvaatajaid, kes Kristo Galeta kuulitõukerekordit nägid, oli palju.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnus kergejõustiku klubide karikavõistlustel hoolitses säravaima tulemuse eest kuulitõukaja Kristo Galeta, kes neljandal katsel tõukas karjääri parima tulemuse 20.76, mis tähistab ühtlasi Eesti rekordit.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Senine tippmark kuulus Heino Sillale, kes 1979. aastal tõukas 20.53. Seega jääb Silla ja Galeta vägitegude vahele täpselt 40 aastat.

36aastane Galeta sai esimesel kahel katsel kirja 19.73 ja 19.75. Kolmandal tulemust ei tulnud, kuid viimasel katsel õnnestus kõik. Ühtlasi täitis vägilane Doha MM-normi.

“Väga hea, super!” kirjeldas rekordiomanik pärast mõõduvõttu emotsioone. “Lõpuks sain tõuke, kus ma tundsin, et sain jala kiiremini maha. Sealt tuli ka tulemus.”

Tagasi üles