15aastane Pärnu poiss uuendas taas linna rekordit
Leedus oli ränk õnnetus lähedal: "Ühel katsel lendas vasar läbi võrgu, lendas üle kohtunike ja meie sportlase pea ning maandus kuulisektoris."

  • Taas linna rekordi ületanud teivashüppaja sihib nüüd U18 EMi ja viite meetrit.
  • Koondise kuulus seitse Pärnumaa sportlast.
  • Koondise juht Romet Mihkels nentis, et nagu lõuna pool kombeks ei kannatanud korraldus kriitikat.

Nii Mikk Saarse (vasakul) kui ka Madis Kaare püstitasid Leedus isikliku tippmargi.

FOTO: Romet Mihkels

Eesti U18 kergejõustikukoondis võitles Leedus Vilniuses Balti võistkondlikel meistrivõistlustel välja teise koha. Pärnumaa sportlasi saatis edu, sealjuures sündis suvepealinna rekord.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Esikoha saavutasid Läti noored 286 punktiga. Eesti ja Leedu kogusid võrdse summa punkte (230), kuid maarjamaalased noppisid rohkem esikohti ja pälvisid üldarvestuses hõbeda.

“Esimene päev oli raske: poiste vasaraheites sai meil üks nulli, tõkkejooksus üks tüdruk komistas ja jäi seisma, siis meenus eelmise õhtu võistkonna miiting ja see, et iga punkt loeb, võttis uuesti hoo üles ja jooksis lõpuni. Olime avapäeval kolmandad ja Leedust maas seitsme punktiga,” meenutas koondise juht Romet Mihkels, kes juhendab Pärnu spordikooli ja SK Altiuse noori. “Võtsin uuesti tiimi kokku ja pidasin motivatsioonikõne. See vist aitas, sest teine päev oli juba lõbusam. Võtsime eesmärgiks Leedut võita ja saime täpselt hakkama.”

Tagasi üles