Maadlejad heitlevad kodusel suurvõistlusel maailma parimatega

  • Tiia-Triin Tomsonile hakkas maadlus kohe meeldima ja ta oligi müüdud. “Kuigi ema ei lubanud alguses,” mäletab ta. “Varem käisin iluvõimlemises.”
  • "Rahule jääksin siis, kui lõpuks poodiumil seisaksin. MMil on sportlasi minu kaalus eeldatavasti umbes 30,” seadis Randel Uibo endale kõrge sihi.
  • “Eks ikka olin pettunud, et nii suurel võistlusel kaasa lüüa ei saa: kõik oli juba makstudki. Olin kõvasti treeninud ja võistlusteks valmis,” viitas käeluu murdnud Sander Tagu MMile. “Kahjuks ei saanud EMil ega Bakuu olümpialgi võistleda. Kolm suurt võistlust jäi ära.”

Eesti juunioride esialgne maadluskoondis. Sander Tagu (esireas paremalt esimene), Tiia-Triin Tomson (esireas paremalt kolmas) ja Randel Uibo (tagareas paremalt kuues). Kahjuks pidi Tagu siiski vigastuse tõttu suurvõistluselt eemale jääma.

FOTO: MARTIN KOSSESON

Tallinnas algasid nädala lõpuni vältavad juunioride maailmameistrivõistlused maadluses. Nii suure mastaabiga mõõduvõttu pole Maarjamaal varem toimunud: matile tuleb ligikaudu 1000 sportlast 67 riigist, nende seas kaks pärnumaalastki.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesti koondis on esindatud 16 sportlasega, kellest kaheksa on Kreeka-Rooma, neli vaba- ja neli naismaadlejad. Nimistust leiab kaks Pärnu maadlusklubi Leo liiget, ent esiti oli neid kolm. Võtsime maadlejatega enne MMi ühendust ja uurisime, kuidas nad suurvõistlusteks valmis on.

Naistemaadluses kuni 62kiloste piigade seas võtab maailma parimatega mõõtu 18aastane Tiia-Triin Tomson. Pika ajalooga spordiala ja Pärnu klubi juurde jõudis ta tänu koolis antud näidistrennile. Tomsonile hakkas maadlus kohe meeldima ja ta oligi müüdud. “Kuigi ema ei lubanud alguses,” mäletab ta. “Varem käisin iluvõimlemises.”

Tagasi üles