Neljast neli: Pärnumaa vutiklubide üliedukas nädalavahetus (1)

Jalgpall.
Jalgpall. Foto: Mailiis Ollino

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel tundsid võidurõõmu nii meistriliigas osalev Pärnu jalgpalliklubi (PJK) naiskond, esiliigas palliv Pärnu Vaprus kui aste madalamal madistavad PJK ja Vändra Vaprus.

Esiliiga B-tasandil mängiv PJK alistas võõral väljakul Põhja-Tallinna Volta 3:0. Pealinnas Sõle kunstmurustaadionil 82 pealtvaataja ees löödi kõik väravad teisel poolajal. Tabamuse said kirja Risto Kauniste, Jevgeni Novikov ja Kein Makovei.

Liigakaaslane Vändra Vaprus teenis kolm silma kodustaadionil, kui 97 pealtvaataja ees alistas Võru Heliose 6:1. Kahel korral saatis nahkkera vastaste väravavõrku Kristen Kähr, korra said juubeldada Harris Jürissaar, Mihkel Jürgenstein, Kaarel Saaremets ja Martin Pärn.

Esiliiga B tabelitipp (mängude arv):

1. Nõmme 54 punkti (23)

2. Kalju U21 50 punkti (24)

3. Vändra 44 punkti (24)

4. Viimsi 39 punkti (24)

5. PJK 37 punkti (24)

Meistrisarja kohta jahtiv Pärnu Vaprus võitis Rannastaadionil 405 pealtvaataja silme all Tallinna Kalevi U21 esindust 1:0. Matši ainsa värava lõi Uku Kõrre 41. minutil.

Esiliiga tabelitipp (mängude arv):

1. Legion 57 punkti (23)

2. Vaprus 48 punkti (24)

3. Flora U21 46 punkti (24)

4. Elva 40 punkti (23)

5. Tammeka U21 40 punkti (24)

Naiste meistriliigas kogus kolm punkti PJK, kes võõral väljakul alistas Tartu SK10 5:0. Kaks väravat lõi Ketlin Saar, ühe lisasid Evelyn Šilina, Sandra Paulberg ja Kristina Bannikova.