Jasmiin Üpraus jätkab Eesti meistrivõistlustel täiseduga

Jasmiin Üpraus.

FOTO: Arek Rejs

Tallinnas Harku järvel sõideti Maarjamaa ja Läti tippude osalusel jetispordi Eesti meistrivõistluste teine etapp, kus pärnakad olid taas esirinnas.

Jasmiin Üpraus võistles nagu ikka kahes klassis, nii meeste (Ski GP1) kui naiste (Ski Ladies GP1) seas. Naiste hulgas kordas Pärnu piiga avaetapi edu, kui võidutses mõlemas sõidus. Meeste arvestuses oli tänavune Euroopa meister kolmas.

“Naiste klassis oli minu suurim konkurent möödunud aasta maailmameister Krista Uzare Lätist ja seekord edastasin teda nii ajasõidus kui ka mõlemas võistlussõidus suhteliselt kindla eduga,” rääkis Üpraus. “Meeste tugevaimas klassis sõitsin ajasõidus välja kolmanda aja ja sama tulemus tuli esimeses võistlussõidus, kus hoidsin esimestega võrdset tempot sõidu lõpuni. Teine start ei õnnestunud planeeritult ja lõpetasin viiendana. Kokkuvõttes jäin kolmandat kohta jagama.”

Jasmiini isa Egon Üpraus võttis mõõtu Ski GP2 klassis, kus kihutavad nii noored sportlased kui vanad tegijad. Ajasõidus oli vanameister kolmas, sama koht tuli avasõiduski. Teises sõidus teenis ta stardivõidu ja lõpetas teisena. Enne viimast etappi hoiab ta kinni teisest kohast.

Meistrivõistluste viimane ja otsustav etapp sõidetakse 31. augustil Purtse sadamas.

Tagasi üles