Sisukord
Arvamus
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Festivalitantsud MTÜdega

1 min lugemist
Tänavusel arvamusfestivalil oli muude teemade hulgas jutuks mittetulundusühingute tulevik. FOTO: Tairo Lutter

Üks tänavusel arvamusfestivalil kõlanud teemasid oli vabaühenduste omatulu teenimine. Tegemist on küsimusega, millega euroraha vähenemisel seisavad peatselt vastakuti paljud Pärnumaalgi seni edukalt tegutsevad mittetulundusühingud (MTÜ). Väitluses Järva vallavanema Rait Pihelgase, endise riigikogulase ja MTÜ Voose Külaselts juhatuse liikme Tanel Talve ning Sihtasutuse Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse vabaühenduste konsultandi Külli Vollmeriga selguski algseid MTÜde ideaale lammutav tõde.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Omal ajal “betooni” panustanud MTÜd on unustanud või unustamas seadusega kohustuslikuks seatud tulu mitte teenimise põhimõtteid, asudes konkureerima turul toimetavate ettevõtjatega.

Talve pakkus lahendusi, tuues näiteks MTÜ initsiatiivil eurorahaga renoveeritud vana kõrtsihoone Voosel, kuhu mahub Eesti ajaloo hariduskeskus koos tasuliste seminariruumidega. Lähedal pakutakse turuhinnaga majutusteenustki.

24.08.2019 28.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto