Pärnu Iseseisvuse väljak kandideerib arhitektuuripreemiale

Pärnu Iseseisvuse väljak kandideerib Eesti maastikuarhitektide liidu aastapreemiale.

FOTO: Urmas Luik

Mullu valminud Pärnu Iseseisvuse väljak kandideerib Eesti maastikuarhitektide liidu tänavusele aastapreemiale.

Samas kategoorias on nominentide hulgas veel Põlva ja Valga keskväljak, kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel, Koidula ja Jannseni mälestusväljak Tartus, Lääne 11a mänguväljak Tartus, Paide keskväljaku ruumieksperiment ja Balti paviljon Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

Arhitektuurivaldkonna loomeliidud ja kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital valisid välja 65 selle aasta arhitektuuripreemiate nominenti ligikaudu 200 ettepaneku seast, mis on läbi aegade suurim kandidaatide arv.

Selle aasta arhitektuuripreemiate kuraatori Aljona Galazani sõnutsi on kõik valitud teosed tunnustust väärt. “Tervikuna näitavad nominendid meie arhitektide kõrget taset, loovust ja võimekust luua mitmekesine ja ainulaadne ruum kõigile. Sel aastal on preemiatele nomineeritud avalikud sise- ja väliruumid ning hooned, mis on rõõmustav, sest just nii jõuab tipptasemel ruumiloome inimeste vaatepilti ja elukeskkonda,” rääkis Galazan. “Meie arhitektide tööd ja loomingut teadvustatakse, väärtustatakse ja võetakse järjest rohkem omaks. Kvaliteetne ruum harib, arendab head maitset ja tõstab kultuuritaset. Selle nimel me töötamegi.”

Laureaadid kuulutatakse välja aasta lõpus Tartus auhinnatseremoonial.

Tagasi üles