Naised trotsisid lakkamatut sadu

Põrgupõhja punkri asukohal jagas seletusi ajaloolane Martin Andreller (paremal).

FOTO: Silvia Paluoja

Sellise ilmaga ei aja hea peremees koeragi õue, mõtlesin, kui istusime Tallinna maanteel Kaitseliidu maja ees meid ootavasse sooja bussi. Reisikaaslasteks Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna Pärnu jaoskonna liikmed, kes oma esinaise Ave Rallmanniga olid just selleks kuupäevaks määranud matka mööda metsavendade radu alates Põrgupõhja punkrist. Kogenud retkeliste varustus oli täiuslik, telkmantlitest pika säärega kummikuteni, varuks veel kotitäis vahetusriideid. Ega siis asjata öelda, et pole halba ilma, kui riietus on sobiv.

Artikkel kuulatav Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Relvastatud võitluse liidu (RVL) staabipunkrini juhatavad viidad. Nüüd tähendab lühend RVL raamatukogudevahelist laenutust.

Teeristis ütles naiskodukaitsjatele tere ajaloolane, okupatsioonide muuseumi teadur-kuraator Martin Andreller. Piki metsateed lähenesid Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna kolm esinaist, praegu Karmen Vesselov, enne teda Jana Ots ja Maie Pitsal. Kolmik ööbis rekonstrueeritud Põrgupõhja punkri hoones pärast laupäeva hommikul Mihklist alanud 35 kilomeetri pikkust jalgsirännakut, mis pühendatud organisatsiooni aastapäevale.

Tagasi üles