Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Naised trotsisid lakkamatut sadu

3 min lugemist
Põrgupõhja punkri asukohal jagas seletusi ajaloolane Martin Andreller (paremal). FOTO: Silvia Paluoja

Sellise ilmaga ei aja hea peremees koeragi õue, mõtlesin, kui istusime Tallinna maanteel Kaitseliidu maja ees meid ootavasse sooja bussi. Reisikaaslasteks Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna Pärnu jaoskonna liikmed, kes oma esinaise Ave Rallmanniga olid just selleks kuupäevaks määranud matka mööda metsavendade radu alates Põrgupõhja punkrist. Kogenud retkeliste varustus oli täiuslik, telkmantlitest pika säärega kummikuteni, varuks veel kotitäis vahetusriideid. Ega siis asjata öelda, et pole halba ilma, kui riietus on sobiv.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Relvastatud võitluse liidu (RVL) staabipunkrini juhatavad viidad. Nüüd tähendab lühend RVL raamatukogudevahelist laenutust.

Teeristis ütles naiskodukaitsjatele tere ajaloolane, okupatsioonide muuseumi teadur-kuraator Martin Andreller. Piki metsateed lähenesid Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna kolm esinaist, praegu Karmen Vesselov, enne teda Jana Ots ja Maie Pitsal. Kolmik ööbis rekonstrueeritud Põrgupõhja punkri hoones pärast laupäeva hommikul Mihklist alanud 35 kilomeetri pikkust jalgsirännakut, mis pühendatud organisatsiooni aastapäevale.

18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto