Maailmameistrist õpetaja lippas 24 tunniga pikema tee kui Pärnust Tartu ja võitis

  • Eesmärk saigi täidetud: esimese raksuga läbis ta 120 kilomeetrit ja siis suikus paariks tunniks unne.
  • Sportlase sõnutsi oli raskeim õhtul, kui hakkas paduvihma sadama. Tormituuledki ei aidanud kaasa kahekilomeetriseid asfaltkattega ringe läbides.
  • Pikimal distantsil oli teisest puust 47aastane lätlane Jānis Actiņš, kes jooksis 24 tunniga 237,1 kilomeetrit.

Marjaliisa Umb edestas teise koha teeninud naist üle kolme kilomeetriga.

FOTO: Elise Saarna

Marjaliisa Umb, kes on Eestile au ja kuulsust toonud eelkõige purjetajana, näitas, et ta on kõva käpp teiselgi spordialal. Nimelt registreerus ta viimasel minutil Sillamäe ultrajooksule, kus 24 tunniga tuli läbida võimalikult pikk vahemaa. See tuli tal hästi välja: 178,8 kilomeetrit andis naiste seas esi- ja üldarvestuses kolmanda koha.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

“Mul oli juba mõnda aega mõte panna end proovile, kui võimekas ma olen,” rääkis 34aastane Umb, kes teadis ultravõistlusest kevadel, ent pani nime kirja viimasel päeval.

Tänavu avamerepurjetamises maa­ilmameistriks tulnu on varem osalenud kahel korral Haanja100 üritusel, kus tuli­ lipata just nii palju kilomeetreid. Läbitud on 24 tunni rogain, ent tiimiga. Nii pikka teekonda kui Sillamäel polnud ta varem ette võtnud. “Kindel eesmärk oli kogemust omandada ja joosta rohkem kui kunagi varem ehk üle 100 kilomeetri korraga,” avaldas ta seatud sihi.

Tagasi üles