Pärnu korvpallitiim võttis katseajale kirju karjääriga lätlase

200sentimeetrine Ernests Kalve on mänginud seitsmes Euroopa riigis.

FOTO: Pärnu Postimees

Pärnu Sadama korvpallimeeskonnaga liitus 32aastane kahemeetrine ääremängija Ernests Kalve, kes senise karjääri jooksul on mänginud Euroopa seitsme riigi liigas.

Esialgu jääb kirju karjääriga mängumees Pärnusse prooviks.

“Kalve tuleb meile katseajaga, oktoobri jooksul otsustame, kas ta jääb,” ütles klubi juht Johan Kärp. “Esialgu on kokkulepe selline. Kui ta saab parema pakkumise või ei sobi meie tiimi, ei pruugi ta pikemaks jääda.”

Kärbi sõnutsi jäi Kalvest esimeses trennis päris hea mulje. “Mängusituatsioonis pole teda veel näinud,” lisas ta.

Mängu võib Kalve saada juba homme Rakvere Tarva matšis, kui üleminekuga seotud paberimajandus korda saadakse.

Kärp ütles, et lätlane leiti agentide kaudu. “Andsime teada, millist meest vajame, ja saime sellise pakkumise,” seletas ta.

Läti amatöörliigas Falco/Ķeizarmežs karjääri alustanud Kalve on kuulunud Läti U18 koondisesse, 2005. aastal oli ta Euroopa meistrivõistlustel suurim korvikütt. Pärast seda sai ta lepingu Itaalia klubi Treviso Benettoniga.

Aasta pärast liikus ta Saksamaale Giessen 46ers ridadesse ja järgmine samm tõi ta tagasi kodumaale Riia ASKi meeskonda. Seejärel proovis Kalve kätt Türgis Trabzonspor Basketballi klubis ning Ungaris Szolnoki Olaj KKs, lüües kaasa ABA liigas.

2010.–2011. hooajal esindas Kalve Leedu Kedainiai Nevezist, kus ta liikus edasi Itaaliasse Milano Emporio Armani EA7 tiimi.

2013. aastal liitus lätlane Itaalia meeskonna Cremona Vanoliga, kuid sealne aeg jäi üürikeseks ja samal hooajal naasis ta Lätti BK Valmiera ridadesse.

2014. aastal pallis Kalve Riia BK Barons Kvartalsis ja Ungaris Fehervari Albas.

2015. aastal lõi Kalve käed Rootsi meeskonna Sundsvalli Dragonsiga. Aastail 2016–2017 kuulus ta Rumeenia meeskonda BC Mureș. Rumeeniasse jäi ta ka järgmiseks hooajaks, ühinedes Galați Phoenixiga, seejärel lõi ta taas käed BC Mureșiga.

Pärnu Sadama korvpallimeeskond alustas Eesti-Läti ühisliiga hooaega kümne mängijaga.

Meeskonna treener Heiko Rannula ütles nädala alguses Pärnu Postimehele antud intervjuus, et ideaalis võiks tiimis olla 12 meest.

“Aga teadagi ­pole Eestis kellelgi rahaliselt kerge. Meie klubi on alati enne mõelnud, siis tegutsenud: me ei soovi kindlasti üle võimete elada,” lausus ta.

Tagasi üles