Maanteeameti analüüs: piirkiirust tasuks linnas vähendada

Pärnu politseijaoskonna patrullitalituse juht Henry Murumaa nentis, et kohati võiks piirkiirus suvepealinna tänavatel praegusest madalam olla. FOTO: Dmitri Kotjuh

Kas piirkiirus Pärnu tänavatel võiks liiklusohutuse suurendamiseks olla madalam? Näiteks 30 kilomeetrit tunnis? Maanteeameti tellitud liiklusanalüüsist selgub, et mitmel suurel tänaval võiks küll. Mõtet on veeretatud Pärnu linnavalitsuseski, kuid uuringus toodud soovitusi ei tõtata siiski pimesi ellu viima.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Piirkiirus on tuntuim mõjutusvahend liikluses ja Eesti asulates on selleks üldjuhul määratud 50 kilomeetrit tunnis. Küll on lubatud kiirust aeg-ajalt tõstetud ja langetatud, kuid seni igal pool erinevalt. Seda soovitakse aga muutma hakata.

“Eesmärk on saada ülevaade reaalsest sõidukiirusest Eesti asulate valitud lõikudel,” selgitas maanteeameti liikluskorralduse ekspert Erik Vahemäe sel aastal tehtud piirkiiruse analüüsi tagamaid. Samuti taheti selgust saada kehtivatest kiiruspiirangu määramise või keskkonna kujundamise põhimõtetest ja nende omavahelisest sobivusest.

15.10.2019 17.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto