Koolinoored selgitasid tänavused Pärnu judomeistrid

Edukad koolinoored pärast autasustamist.
Edukad koolinoored pärast autasustamist. Foto: Erakogu

Nädala jooksul toimus Pärnu Samurai judoklubi kolmes treeningupaigas üle 150 võistlusmatši. Võistlustel osales 56 kümne- kuni 19aastast koolinoort.

U12 vanuseklassis krooniti Pärnu meistriks Karl Gustav Kakko (kehakaalus kuni 29 kg, Are kool), Uku Reimann (–32 kg, vabakool) ja Mihkel Mattias Hunt (–35 kg, Vanalinna põhikool).

U14 eaklassis saavutasid esikoha Marcus-Mattias Prii (–34 kg, Ülejõe põhikool), Kerdon Laubert (–38 kg, Sindi gümnaasium), Reynir Theodor Blöndal (–42 kg, Waldorfkool), Hardi Haav (–46 kg, Waldorfkool), Miku-Martin Õismaa (–50 kg, Mai kool) ja Tair Tiitus (+50 kg, Kuninga tänava põhikool).

U19 arvestuses võitsid tiitli Marianne Tornijainen (–48 kg, Ülejõe põhikool), Margit Tomberg (–52 kg, Vanalinna põhikool), Renate Türnpuu (–57 kg, Are kool), Arnika Ojala (+57 kg, Rääma kool), Joonas Lauri (–60 kg, Pärnumaa kutsehariduskeskus), Maikel Puhkan (+90 kg, Rääma kool) ja Silver Teearu (+90 kg, täiskasvanute gümnaasium).

Äsjaseid meistreid treenib Samurai judoklubi treener Asko Looga.

Koolide arvestuses võitis esimest korda Ülejõe põhikool, teiseks tuli Rääma kool ning kolmandat kohta jagasid Are kool ja Vanalinna põhikool.