Aasta spordisõbralikem õpetaja Mehis Merilaine: Mind löödi ikka täiesti pahviks selle tiitliga

Kolleegide hinnangul on Mehis Merilaine õpetaja, kes teeb oma tööd hingega ja suudab jääda rõõmsameelseks isegi siis, kui selleks väga põhjust pole. Ta on sihikindel, nõudlik, suudab lapsi ennast kuulama panna ja tal on väga kõva hääl. Samal ajal on abivalmis, mõistab huumorit ja suhtleb lastega kui võrdsetega. FOTO: Erakogu

Eesti koolispordi liit andis seitsmendat korda välja aasta spordisõbralikema õpetaja auhinna, millega kaasneb 1000eurone stipendium. Tänavu väärtustati Pärnu ühisgümnaasuimi kehalise kasvatuse õpetaja Mehis Merilaine tööd.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Auhinna eesmärk on tunnustada ja motiveerida õpetajaid, kes on südameasjaks võtnud propageerida spordi- ja liikumisharrastust.

Tallinnas traditsioonilisel koolispordifoorumil pürgis tiitlile kaheksa pedagoogi kogu Eestist, ent valik langes ühel häälel pärnaka kasuks. “Reedel (mil üritus toimus, M. P.) ei jõudnud asi üldse kohale, aga laupäeval hakkasin juba vaikselt aru saama. Ja kui su väike sugulane juba ütleb, et meie Mehka on nüüd Eesti parim kekaõps, siis mõtledki, et äkki ongi nii,” vaagis legendaarne õpetaja.

Hansagümnaasiumis hakkas Merilaine õpilasi spordipisikuga nakatama 1988. ja ühisgümnaasiumis 2014. aastast. Vollesõbrad tunnevad hea jutuga 52aastast meest eelkõige kui peakohtunikku, telekommentaatorit ja võistluste korraldajat.

Mehis, klassikaline spordireporteri küsimus: mis tunne on?

Hea tunne on. Seal üritusel löödi mind ikka täiesti pahviks selle tiitliga. Olen ju seda tööd juba aastaid teinud ja mind teatakse nii Pärnu- kui Eestimaal, aga keegi eraldi meediakära pole teinud.

27.11.2019 29.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto