Pärnu võrkpalliklubi kaotas Selverile ja lõpetas aasta viiendal tabelireal

Pärnu resultatiivseim oli Taavet Leppik.
Pärnu resultatiivseim oli Taavet Leppik. Foto: Tairo Lutter

Täna mängiti Credit24 meistriliiga 2019. aasta viimane matš, kui pealinnas läksid vastamisi tabeli neljas ja viies, Tallinna Selver ja Pärnu võrkpalliklubi.

Pärnu oli avageimis taga, ent tegi perioodi keskel 8:1 spurdi ja pääses 17:13 juhtima. Edu hoiti lõpuni ja avavaatus võideti 25:20. Paraku läksid kolm järgmist geimi kodumeeskonnale: 25:13, 25:20 ja 25:23.

Eesti meistermeeskonda vedas alt rünnak: pärnakate protsent oli 35, Selveril 45. Vastuvõtt Pärnule 50 vs. 38. Blokipunktid pealinlastele 15:8.

Pärnu resultatiivseim oli 11 punktiga Taavet Leppik (–1), kes lõi maha 40 protsenti rünnakutest. Kristaps Platacs lisas kümme (+3) ja Tony Tammiksaar kaheksa (–6) punkti. Tammiksaar sai kõva töö vastuvõtuosakonnas, kui Selveri mehed servisid 74 pallist 48 tema peale. Tammiksaare protsent vastuvõtul oli 46. Üleplatsimees oli 23 punktiga (+12) Selveri mängija Matej Šmidl.

Selveril on nüüd punkte 25, mis annab neljanda koha. Pärnu hoiab 18 silmaga viiendat kohta. Esikolmiku moodustavad Tartu, Saaremaa ja Jekabpilsi Luši.

Pärnu järgmised kaks matši tulevad kodusaalis: 3. jaanuaril võõrustatakse TalTechi ja päev hiljem Tartu Bigbanki.